Nemčija je zmagala na svetovnem prvenstvu 2014

To je konec tega svetovnega prvenstva 2014, ko so ekipe prihajale z dvignjenimi glavami, druge (vključno z Italijo) z repi med nogami.

Nemčija je osvojila pokal teh svetovnih prvenstev, potem ko je ekipi pokazala več kot na vrhuncu tega naslova in vratarju Neuerju, ki se je izkazal za enega najboljših na celotnem turnirju. Brazilija, četrta uvrščena in poražena v polfinalu, 7: 1, ekipa Joachima Löwa lahko poje zmago in slavi. Nazadnje je Nemčija pokal dvignila leta 1990 proti Argentini. To je zanje četrta zmaga na svetovnem prvenstvu, potem ko so odigrali 8 finalov.

Prvi polčas, ki se je končal z 0: 0, a je Messi nenehno iskal vrata za svojo Argentino, dosegel zadetek (spet iz Argentine), vendar izven igre, in majhen pobeg zahvaljujoč Boatengu. Zdi se, da Nemčija kljub večji posesti žoge postaja vse bolj agresivna.

V drugem polčasu je bilo nekaj dobrih zamujenih priložnosti, tako za Argentino kot za Nemčijo, vendar sta si obe ekipi delili odlično posest žoge, kakovostno ubeseditev in zelo zanimivo igro, zaradi česar je bila ta zadnja tekma igra, ki je gledalce pustila na tleh dih in to je šlo naravnost v podaljšek, ki je videl dve utrujeni ekipi, ki se tudi na koncu prvega od dveh polčasov konča z nič.
Drugi podaljšek je Nemčijo po zaslugi Götzeja v 112. minuti popeljal v vodstvo, kot pravi prvak. Tekma, ki se je zdela neskončna, a je res pokazala dve ekipi, ki sta pokazali, zakaj si zaslužita priti v finale.

Tako se svetovno prvenstvo 2014 konča z ekipo, ki je iz igre v tekmo pokazala vse svoje sposobnosti. Upamo lahko, da se bo leta 2018 v Rusiji maščeval.